Ciekawostki o ubezpieczeniach - część II
Ciekawostki o ubezpieczeniach - część II
Ciekawostki o ubezpieczeniach - część II
 1. Słowo „ubezpieczenie” pochodzi od francuskiego słowa „ubezpieczający” i pierwotnie oznaczało „zaręczyny”.

  Z biegiem czasu słowo to ewoluowało, stając się „zabezpieczeniem”, przekształcając się w „ubezpieczenie” w jego nowoczesnym znaczeniu. przed różnymi ryzykami i stratami.
   

 2. Ubezpieczenie „Hole-in-one” w Stanach Zjednoczonych umożliwia golfistom oferowanie ogromnych nagród każdemu, kto trafi dołek w jednym.
  Dzięki ubezpieczeniu „hole-in-one” golfiści mogą przyznać luksusowe nagrody, takie jak zupełnie nowy samochód lub duża suma gotówki, jeśli ktoś trafi „hole-in-one” podczas Twojej imprezy golfowej.

  Ubezpieczenie to działa jak każda inna polisa ubezpieczeniowa, z tą różnicą, że zamiast ubezpieczać swoją własność od szkód, płacisz składkę, aby wyeliminować ryzyko konieczności zapłaty za nagrodę, jeśli ktoś trafi hole-in-one podczas Twojej imprezy golfowej.
   

 3. Firma ubezpieczeniowa zaoferowała nagrodę pieniężną każdemu, kto złapie potwora z Loch Ness.
  W 1971 roku producent whisky Cutty Sark zaoferował nagrodę w wysokości miliona funtów (2,4 miliona dolarów) każdemu, kto złapie potwora z Loch Ness.

  Firma zwróciła się również do Lloyd's of London o dofinansowanie konkursu.

  Lloyd's zgodził się pod jednym warunkiem: zatrzyma Nessie.
   

 4. Starbucks płaci więcej za ubezpieczenie zdrowotne pracowników niż za kawę.
  Howard Schultz, dyrektor generalny Starbucks, rozpoczął zmianę w całej firmie, która obejmowała cięcie kosztów poprzez zwalnianie pracowników i zamykanie sklepów w całym kraju, z których większość była otwarta krócej niż dwa lata.

  Jednak nawet w obliczu cięć kosztów Schultz odmówił rezygnacji z opieki zdrowotnej dla swoich pracowników, co stanowi kwotę przekraczającą 300 milionów dolarów, czyli więcej, niż firma wydaje na kawę.
   

 5. W USA od 1987 r. dostępne jest ubezpieczenie od porwania przez kosmitów, zwane też ubezpieczeniem UFO. Ma objąć Cię w przypadku, gdy możesz udowodnić, że zostałeś uprowadzony przez inne formy życia, pod warunkiem spełnienia warunków polisy oraz warunków, które uzasadniałyby dowód takiego porwania.

  UFO Abduction Insurance Company w Altamont Springs na Florydzie sprzedaje polisę na uprowadzenie przez kosmitów o wartości 10 000 000 dolarów.

  Co ciekawe, firma faktycznie wypłaciła roszczenia i sprzedała ponad 100 000 polis.


Powrót do listy aktualności